برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

۱۶ آذر، روز ملی حمل و نقل

۲۶ آذر، به عنوان روز ملی حمل و نقل نامگذاری شده است. اولین بار در سال ۱۳۷۶ و به پیشنهاد وزارت راه و ترابری، این روز به عنوان روز ملی حمل و نقل نامگذاری شد. هدف از این کار هم آگاه‌سازی جامعه با جایگاه صنعت حمل و نقل در اقتصاد ایران عنوان شد.

چرا ۲۶ آذر؟

در طول تاریخ روزهای زیادی بوده‌اند که نقش مهمی در تاریخ تحولات صنعت حمل و نقل داشته‌اند و ۲۶ آذر سال ۱۳۶۱ نیز یکی از این روزها بوده است. در طول سال‌های جنگ که کمبود کالاهای اساسی کشور را تهدید می‌کرد حدود یکصد کشتی در بنادر جنوبی کشور آماده تخلیه بار بودند و هر لحظه امکان حمله نیروهای عراق به این کشتی‌ها وجود داشت. امام خمینی (ره) نیز با توجه به این نگرانی‌ها در روز ۲۶ آذر ۱۳۶۱ کامیونداران کشور را به تخلیه هر چه سریع‌تر کشتی‌ها فراخواند. پس از این فرمان تاریخی و با تلاش شبانه روزی کامیوندران تمام کشتی‌ها تخلیه شدند. ۱۵ سال بعد از صدور این فرمان، ۲۶ آذر به پیشنهاد وزارت راه و ترابری و از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور به عنوان روز ملی حمل و نقل شناخته شد.

نقش بادپا در حمل و نقل کشور

بادپا به عنوان یک راهکار جامع برای خدمات حمل و نقل، نقش خیلی مهمی در صنعت حمل و نقل کشور ایفا می‌کند. این شرکت با بر عهده داشتن بخش بزرگی از صنعت حمل و نقل کالا در سطح کشور، کمک شایانی به گسترش این صنعت می‌کند. بادپا با ارائه خدمات پیک موتوری، پیک وانت، کامیونت و… به شما کمک می‌کند کالاهای خودتان را در اسرع وقت به سراسر کشور ارسال کنید. فرقی ندارد که شما یک فرد عادی، یک کسب و کار کوچک یا یک شرکت بزرگ باشید! با کمک بادپا شما می‌توانید کالاها و مرسولات خودتان را با آرامش خاطر به هر نقطه‌ای که مدنظرتان است ارسال کنید.

بادپا با داشتن ناوگان مجرب و قابل اعتماد و همچنین ارائه خدماتی مثل بیمه مرسولات تلاش می‌کند شما بتوانید با اعتماد بیشتری از صنعت حمل و نقل کشور استفاده کنید. امیدواریم بتوانیم در این مسیر همراه شما باشیم.