برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

نقش خدمات بادپا در آلودگی هوا

امروزه عبارت آلودگی هوا را زیاد می‌شنویم. این مسئله جهانی باعث ایجاد نگرانی‌های زیادی در سطح جامعه شده است و در شهرهایی مثل تهران، تبریز و… باعث نگرانی همه شده است. تغییرات فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیایی هوا به عنوان آلودگی شناخته می‌شود. عوامل آلودگی هوا هم متفاوت است و زمانی رخ می‌دهد که گازهای مضر، گرد و غبار، دود و… وارد هوا می‌شود.

آلودگی، زندگی انسان‌ها، حیوانات و حتی گیاهان را هم به خطر می‌اندازد. با ما همراه باشید تا بیشتر با آلودگی و عوامل آن آشنا شوید.

آلودگی هوا به وضعیتی گفته می‌شود که در هوا آلاینده‌های زیادی وجود داشته باشد. این آلاینده‌ها به دو دسته‌ی آلاینده‌های اولیه و ثانویه تبدیل می‌شوند.

انواع آلاینده‌ها

آلاینده‌های اولیه آلاینده‌هایی هستند که به شکل مستقیم وارد اتمسفر می‌شوند و به همان شکل داخل هوا وجود خواهند داشت. مونوکسید کربن، هیدروکربن، اکسید نیتروژن، دی‌اکسید گوگرد و گرد و غبار برخی از این آلاینده‌ها هستند و خصوصیت اصلی آن‌ها این است که قابل اندازه‌گیری هستند.

آلاینده‌های ثانویه نیز موادی هستند که به خاطر واکنش عوامل محیطی مختلف مثل نور خورشید، رطوبت و واکنش‌های فتوشیمیایی از آلاینده‌های اولیه تولید می‌شوند. منشا اصلی این آلاینده‌ها نیز آلاینده‌های اولیه هستند.

آلودگی ناشی از سوخت‌های فسیلی

یکی از عوامل اصلی آلودگی هوا، دی اکسید گوگرد ناشی از احتراق سوخت‌های فسیلی مثل نفت، ذغال سنگ و… است. آلایندگی ناشی از فعالیت وسایل نقلیه یکی از انواع این نوع آلودگی است. استفاده از این سوخت‌ها همیشه مضر است اما ما برای برطرف کردن نیازهای روزانه خودمان مجبور به استفاده از آن‌ها هستیم و باید مصرف آن‌ها را تا حد ممکن پائین بیاوریم. یکی دیگر از آلاینده‌های خطرناک هوا مونوکسید کربن است که آن هم بر اثر احتراق نامناسب سوخت‌های فسیلی تولید می‌شود.

نقش خدمات بادپا در آلودگی هوا

بادپا با داشتن ناوگان پیشرفته، ارائه خدمات متنوع به مشتری وهمچنین کاهش رفت و آمدهای غیرضروری در سطح شهر، نقش به سزایی در کاهش آلودگی داشته است.
خدماتی که بادپا به مشتریان ارائه می‌دهد، هم به مشتزیان و رفاه حال آنها کمک می‌کند و هم به ماهش آلودگی هوا.
کم شدن وسایل نقلیه در خیابان‌های شهر، تاثیر زیادی در کم شدن آلودگی خواهد داشت.

بادپا این اطمینان را به شما می‌دهد که استفاده از خدمات این پیک کمترین نقش ممکن را در افزایش آلودگی هوا دارد.